2024-05-08
Wniosek do posłów i strony rządowej o reaktywowanie polskiej floty morskiej pod polską banderą

KOMUNIKAT 112/2022 w/s rejestru marynarskich świadectw zdrowia

2022-12-24

ws. centralnego , internetowego rejestru marynarskich świadectw zdrowia

MK NSZZ Solidarność PŻM informuje  iż ramach systemu PHICS (Polish Harbours Information & Control System) powstaje centralny rejestr marynarskich świadectw zdrowia. Z dostępnych informacji wynika, iż lekarz uprawniony do wydania świadectwa zdrowia będzie zobowiązany do używania modułu wydawania i rejestracji świadectw zdrowia PHICS...

Nowy moduł powinien zapewnić weryfikacje ważności świadectwa zdrowia w sposób analogiczny do istniejącego już systemu weryfikacji dyplomów morskich STCW. Z naszej stronny, jako Związek Zawodowy, wystąpiliśmy do Ministerstwa Infrastruktury z prośbą o przekazanie bardziej szczegółowych informacji tj. jakie dokładnie dane będą wprowadzane do nowego modułu systemu PHICS, kto będzie miał dostęp do tych danych oraz czy będzie on zawierał kopie świadectw zdrowia ?

Świadectwa zdrowia marynarzy są rodzajem wyniku badania lekarskiego i powinny podlegać szczególnej ochronie zarówno na poziomie przetwarzania danych osobowych jak i dostępu do danych w celu weryfikacji lub potwierdzenia ich autentyczności .